Перші дні і тижні вагітності

Март 6, 2011 No Comments »
Перші дні і тижні вагітності

Перші дні і тижні вагітності

Будемо сподіватися, що ви планували народження своєї дитини. Це найкращий спосіб, не потрібно покладатися на випадок. Сталося зачаття. Один, найспритніший і жвавий сперматозоїд, який бажає стати істотою розумною, досяг плодового яйця жінки і поклав початок нового життя. Знаменна подія відбулася! За допомогою новітніх засобів медицини вже зараз можна побачити, що почала формуватися, нове життя. Вже, через 10-12 годин після моменту запліднення, яйцеклітина ділиться на дві половинки, а трохи пізніше з’єднуються в одне ціле гени матері і батька. Ця маленька клітина вже має право називатися дитиною.

Відчуття в перші дні вагітності

Найчастіше перші дні майбутня мати навіть не підозрює про те, що вона вже вагітна. Ніяких зовнішніх і внутрішніх змін не відбулося, запліднена клітина ще не досягла свого майбутнього місця проживання — матки. Рухається по матковій трубі клітина постійно ділиться, щоб, прикріпившись до матки, вже мати плаценту і пуповину. Поступово, протягом першого тижня, клітини збільшуються і виглядають вже як невелика горошина, яка і є ембріоном.
Через тиждень плодове яйце досягає мети і прикріплюється до стінки матки. Вже в цей період уважна до своїх відчуттів жінка може відчути якісь зміни, які почали відбуватися в її організмі. Перший тиждень є однією із самих основних протягом всієї вагітності. Саме в цей період велика вірогідність викидня. З якої причини? Просто сам організм матері не завжди готовий прийняти ембріон, як свою частину, досить часто зародок сприймається як чужорідне тіло, від якого необхідно позбутися. Якщо у жінки досить здоровий імунітет, то, в даній ситуації, він може надати «ведмежу послугу», відторгаючи «новачка», але природа мудра і, в більшості випадків, організм сам пригнічує небажані прояви імунітету.
Будемо сподіватися, що ви прислухалися до рекомендацій Мірсоветов і повністю пройшли обстеження у лікаря перед зачаттям дитини. Це є необхідністю, тому що рідко можна зустріти у наш час зовсім здорову жінку, у якої б не було хронічних захворювань і самих різних інфекцій, про існування яких можна навіть не підозрювати.

Гормональна перебудова організму

Але, сподіваємося, що все пройшло добре, і ембріон благополучно прикріпився до стінки матки, ставши одним цілим з майбутньою мамою. Як тільки відбулося це подія, ви повинні знати, що тепер життя і здоров’я вашої дитини повністю залежить від вашого стану. Адже у вас тепер все спільне. Кровообіг, харчування і все інше.
Гормональна перебудова, яка відбувається в організмі жінки, вносить нові корективи в її спосіб життя. У плаценті матки починається вироблення гормону, який носить назву прогестерон. Саме цей гормон знаходиться у відповіді за те, щоб матка не скорочувалася завчасно, адже будь-який рух цього органу буде заважати прикріпленню ембріона. Як тільки зародок стає одним цілим з організмом жінки вже можна визначити вагітність, навіть якщо до настання чергової менструації є кілька тижнів. Скориставшись тестом, який вільно продається в будь-якій аптеці, можна упевнитися в тому, що радісна подія сталося!
Якщо ви вели здоровий спосіб життя до настання вагітності, готувалися до неї заздалегідь, відмовляючись від шкідливих звичок, то ніщо на цьому етапі вас не повинно хвилювати. Все йде правильно і за планом.

Другий тиждень вагітності

Минув тиждень. Наступні сім днів майбутнє немовля вже може сприйматися як повноцінний майбутній громадянин, а не якесь «чужорідне тіло», саме з другого тижня його існування жіночий організм буде докладати всіх зусиль, щоб зберегти його і захистити від будь-яких шкідливих впливів ззовні.
У маленький організм майбутньої дитини надходить харчування, завдяки материнському організму і саме в ці дні відбувається формування кишки, за допомогою якої ембріон буде харчуватися. Кишка ця поступово збільшується в розмірах і через деякий час відбувається формування інших органів, життєво необхідних для людини — серця і судинної системи. Головною захистом немовляти є навколоплідний міхур, який буде наповнюватися живильною рідиною, званої навколоплідними водами.
В цей же час утворюється плацента, з’єднання з якою відбувається за допомогою пуповини, яка на даний момент схожа більше на тоненьку нитку. Але, насправді, плацента — це дивовижний орган, за допомогою якого всі дев’ять місяців дитина буде «спілкуватися» з організмом матері, отримуючи від нього не тільки харчування і різні вітаміни, але і повітря для дихання. А продукти відпрацювання будуть надходити по пуповині тому в плаценту, з якої організм жінки буде їх виводити.

Ранній токсикоз вагітності

У перші тижні вагітності можлива така, на жаль, знайома багатьом вже народжували жінки, неприємність, як токсикоз. Саме з неправильною роботою виведення токсинів пов’язано поганий стан майбутніх матерів в цей період вагітності. Це може бути легка нудота, а може бути вимотуюча блювота, яка, втім, досить швидко проходить, як тільки система виведення відходів життєдіяльності плода налагодиться. Але далеко не всі так рано відчувають які-небудь зміни в своєму організмі, і, тим більше, токсикоз. На такому ранньому терміні жінки ведуть нормальний, звичний спосіб життя, не помічаючи ніяких змін у власному організмі.
Але, як тільки ви відчули, що бажаний момент настав — відразу ж відвідаєте лікаря. Саме в цей період дуже важливо пройти всі необхідні обстеження і здати аналізи. Візит до лікаря необхідний як ніколи.
Якщо ваш організм не є ідеалом здоров’я, якщо ви є власником будь-яких хронічних захворювань, не лякайтеся, якщо в перші тижні вагітності відбудеться деяке їх загострення. Все це природно для вашого стану, необхідно продовжувати лікування захворювань, але, обов’язково обговоривши всі пункти лікування з лікарем-гінекологом, який буде спостерігати вас весь період вагітності. Вживання в цей період часу вітамінних препаратів можуть допомогти вам і вашому майбутньому дитини, але навіть їх прийом обов’язково потрібно узгодити з лікарем, тому, що навіть безневинні, з першого погляду вітаміни, можуть внести розлад у ранимий жіночий організм.
Сорок тижнів вагітності — це велике диво! Адже ви тільки подумайте! Всього сорок тижнів пройде від виникнення у вашому організмі маленької клітинки до народження людини. Ця таємниця, при всій нашій нинішній прагматичності, буде залишатися великою таємницею в усі віки.
У перші тижні вагітності закладаються і формуються дуже важливі органи майбутнього немовляти, а жінка звикає бути вагітною. Настільки бурхливі події іноді можуть проходити непомітно, але ви повинні бути дуже уважними до свого організму і реагувати на найменші знаки і ознаки, які він може вам подавати в цей період вашого життя.

Перші ознаки вагітності

Які ж ознаки настання вагітності найбільше часто зустрічаються? Першою ознакою є відсутність чергової менструації. Хоча ця ознака не завжди є 100%-ним (цілком можливо, що це лише прояв якого-небудь захворювання), але тим не менш. Якщо минуло три дні, а менструації так і немає, можете скористатися тестом на вагітність, який вже в цей період може з великою точністю показати — вагітні ви, чи ні.
У більшості жінок вже на перших тижнях вагітності спостерігається підвищена сонливість і не менш підвищений апетит. Ви помічаєте, що вживаєте їжі у кілька разів більше, ніж ще місяць тому. Не лякайтеся! Так і має бути. Ви можете прислухатися до змінених смакам і слідувати їм далі. Ви ще зовсім недавно не любили рибу, а тепер у вас просто течуть слинки, якщо хтось із сусідів її смажить? Або ви ніколи не були ласунам, а тепер не можете відірватися в магазині від вітрин з шоколадками? Майже 100%-во ви вагітні!
На четвертому тижні вагітності необхідно пройти обстеження на УЗД. Саме зараз дуже важливо визначити чи правильно йде вагітність, чи немає яких-небудь відхилень і патологій, ризику захворювань формується плоду. Сучасні способи дають можливість визначити їх уже в такий ранній термін.

Небезпеки під час вагітності

Зараз, як і протягом усієї вагітності, необхідно берегти себе від вірусних захворювань. Навіть звичайна застуда, на яку ви раніше не звернули б навіть уваги, може призвести до незворотних наслідків для плоду, що розвивається. Чи варто говорити про те, що вагітна жінка не повинна з’являтися в багатолюдних місцях у період епідемії грипу, оскільки цей вірус настільки підступний і небезпечний, що до цих пір до кінця не вивчені всі можливі реакції та ускладнення зародка.
Найпідступнішим захворюванням у період вагітності є краснуха. Якщо ви не хворіли нею в дитинстві, то необхідно бути дуже обережною. Це захворювання в період вагітності приносить найбільшу кількість каліцтв і тяжких захворювань майбутньої дитини. Пороки серця, народження глухих і сліпих дітей, відхилення в розумовому розвитку — це далеко не весь перелік руйнівних дій цього вірусу. Не дарма медики пропонують матерям, хворим у період вагітності цим підступним захворюванням, зробити аборт, тому, що передбачити всі наслідки просто не можливо.
Висновок
Ось і пройшли перші тижні, такі важливі і цікаві як для вас, так і для вашого майбутнього дитя. Мірсоветов сподівається, що всі ви робили добре і правильно. Тепер необхідно запастися терпінням і чекати. Але не чекати байдуже і відсторонено. Адже вагітність — не хвороба, а найпрекрасніший період життя жінки. Мине багато років, а ви будете згадувати його як кращий час вашого життя. Гуляйте на свіжому повітрі, далеко від проїжджої частини, частіше вживайте в їжу овочі і фрукти та насолоджуйтесь новими відчуттями мінливого організму.
Надалі ми вам розповімо про розвиток плоду в наступні тижні вагітності, про поведінку жінки в цей період і про необхідні обстеженнях, які ви повинні будете обов’язково пройти.

Цікаві новини

Оставить комментарий

Ви повинні увійти щоб ​​залишити коментар.