Церковний православний календар на 2012 рік

Сентябрь 20, 2011 No Comments »
Церковний православний календар на 2012 рік

Церковний православний календар на 2012 рік

Росія споконвічно православна країна, і до релігійних свят у нас завжди ставилися з особливою повагою навіть ті люди, які не вважають себе людьми релігійними і в церкву заглядають тільки у свята. І, тим не менш, споконвіку всі люди святкували такі церковні свята, як Різдво, Хрещення, Великдень, ториця, Спас.

Церковні свята завжди милостиві, несуть в собі чистоту і заряд позитиву. Якщо заглибитися в мирську сутність речей, то це дуже хороший привід всією сім’єю побувати в церкві, помолитися, поставити свічки, залучити дітей до релігійних обрядів і виховувати в них віру в Бога.

Ще на великі свята, як правило, потрапляють вихідні. І це теж чудовий привід зібрати навколо себе близьких людей і друзів, і разом відзначити свято.

Отже, церковний календар на 2012 рік:

Існує кілька видів церковних свят. Є свята неперехідні, дати яких не змінюються в залежності від року. Наприклад:
7 січня - Різдво Христове;

19 січня — Хрещення Господнє. У цей день Ісуса Христа хрестив у річці Йордан Іоанн Предтеча. Ще це свято часто називають Богоявленням, оскільки саме в цей день Господь показав, що єдиний в трьох особах.

15 лютого — Стрітення Господнє. Стрітення — це зустріч немовляти Ісуса зі старцем Симеоном, якому пророкують, що помре він тільки після зустрічі з Месією. Симеон дізнався Господнього сина і благословив його.

7 квітня — Благовіщення Пресвятої Богородиці. Благу звістку приніс Архангел Гавриїл Діві Марії, проголосивши її, що вона обрана для народження Сина Божого.

19 серпня — Преображення Господнє. Існує легенда, що Преображення сталося з Господом, коли він, взявши своїх трьох учнів — Петра, Якова та Івана, пішов молитися на високу гору. Там до нього спустилися два пророки, Мойсей та Ілля, і сам Бог назвав Ісуса своїм сином. У це свято до церкви традиційно носять освячувати виноград, яблука та інші фрукти.

28 серпня — Успіння Пресвятої Богородиці. Це день, коли душа матері Христа покинула землю і піднеслася на Небеса, де вона змогла возз’єднатися з Сином.

27 вересня — Воздвиження Хреста Господнього. Після смерті Христа на перших християн почалися страшні гоніння і римські імператори намагалися витравити християнську віру з перших її адептів. Але 4 століття по тому візантійський імператор Костянтин гоніння припинилися, а його мати Олена залишок життя своєї присвятила пошукам святинь. Саме вона знайшла Хрест Господній, і цей день став великим церковним святом.

З перехідних свят у 2012 році святкуватимуть Вербну неділю 8 квітня. У цей день Ісус увійшов до Єрусалиму і, вітаючи його, шлях йому встеляли пальмовим листям. У нас же в цей день прийнято святити гілки верби і ставити їх на цілий рік у вазу, до наступного Вербної неділі.

Вознесіння Господнє буде святкуватися 24 травня. Після свого Воскресіння Христос рівно 40 днів був своїм учням і проповідував, а на 40 день його душа покинула земне тіло і зайняла місце біля трону Отця.

Трійця святкуватиметься 3 червня. Це день ще називають П’ятидесятницею, бо він збігся з великим староєврейською святом. А взагалі в цей день на апостолів зійшов Святий Дух.

Світле Христове Воскресіння чи Великдень святкується в 2012 році 15 квітня.

Оставить комментарий

Ви повинні увійти щоб ​​залишити коментар.