Грудне вигодовування — пережиток минулого чи філософія майбутнього?

Февраль 11, 2012 No Comments »
Грудне вигодовування — пережиток минулого чи філософія майбутнього?

Багато жінок сьогодні відмовляються від годування свого малюка грудьми, стверджуючи, що сучасні штучні суміші можуть повністю замінити грудне молоко. Спробуємо розібратися, чи правильно вони роблять.

Грудне молоко — це найкраща їжа, яку мама може надати своїй дитині в перші місяці його життя. Жіноче молоко має температуру тіла матері. Вміщені в ньому білки, жири і вуглеводи засвоюються набагато краще, ніж містяться в сумішах. Годування грудьми запобігає дуже багато хронічних захворювань у майбутньому. Такої думки дотримуються прихильники природного вигодовування.

Їх опоненти, в свою чергу, стверджують, ніби нинішні сучасні суміші адаптовані настільки, що, вживаючи їх, дитина точно так же отримає всі необхідні речовини для свого розвитку. При цьому мамі не потрібно буде строго стежити за споживаної їжею, терпіти біль, якщо на сосках утворилися тріщини або почалися застої молока, та й взагалі уникнути всіляких проблем, пов’язаних з грудним вигодовуванням.

Однак мало хто знає, що природа подбала у тому числі і про те, щоб зробити годування грудьми корисним не тільки для дитини, а й для мами. Ось лише основні мотивуючі чинники, здатні підштовхнути жінку у виборі між природним і штучним годуванням на користь першого:

1. Профілактика ендометриту. Для тих, хто не знає, ендометрит — це запалення слизової оболонки матки. Стимулювання нервових закінчень грудей під час годування призводить до того, що матка скорочується до початкової величини набагато швидше, ніж це відбулося б без годування, і знижує тим самим ризик захворювання.

2. Профілактика цукрового діабету. В ході досліджень фахівцями було виявлено, що при годуванні грудьми в організмі жінок нормалізується рівень цукру і глюкози в крові.

3. Профілактика раку. Вчені з’ясували, що у жінок, що годували грудьми, значно знижується ризик захворіти на рак молочної залози в порівнянні з тими, хто не годував взагалі. Також знижується ймовірність раку яєчників та інших репродуктивних органів.

4. Відновлення ваги. Жінки, які годують грудьми довше 9 місяців, рідко стикаються з проблемами відновлення ваги. Вироблення молока — це активний метаболічний процес, під час якого витрачається приблизно 200-500 калорій в день, це допомагає молодій мамі природним чином втрачати вагу, спалюючи зайві жири. Мамі ж, яка вибрала для своєї дитини штучне вигодовування, потрібно вдаватися кожен день до серйозних додатковим фізичним навантаженням в спортивному залі протягом години як мінімум, щоб витратити стільки ж калорій.

5. Зняття стресу. Під час годування грудьми між мамою і малюком виникає колосальна емоційний зв’язок. Коли маленький теплий клубочок з здивованими очима чмокає мамині груди, то втома як рукою знімає. Може бути, різниця між двома продуктами (жіночим молоком і сумішшю) і незначна, але що стосується самого процесу, то природне вигодовування має зовсім іншу природу, ніж їжа з пляшечки.

6. Економічність. Грудне молоко, крім всіх своїх достоїнств, — це ще й безкоштовний джерело живлення, дарований жінці природою для годування її потомства. А гроші, зекономлені на придбання сумішей, пляшечок, підігрівача для них та інших речей, пов’язаних зі штучним годуванням, можна витратити на відвідування масажного кабінету, салону краси або покупку нового плаття.

7. Зручність. При грудному годуванні жінка, можна сказати, носить в собі «міні-завод» з виробництва молока. Їй не потрібно кожен раз готувати суміш, підігрівати її до потрібної температури, стерилізувати пляшечки і т.д. Мама скрізь може носити дитину з собою і без проблем годувати його на першу вимогу.

Але, незважаючи на всі переваги природного вигодовування, реалії сьогодення такі, що жінці доводиться постійно сумніватися в своїх можливостях. Мало не на кожному розі реклама: «Випийте наш диво-чай, і до вас повернеться лактація!» Або «Наша суміш — це найкраще, що ви можете дати своїй дитині!» Або «Якщо у вас тріщини на сосках, купіть наш крем! ».

Ось і перетворюється природний процес годування грудьми на суцільну муку для жінки. Виходить так, що при перших же виниклі труднощі суміш купити набагато простіше, ніж постаратися налагодити грудне вигодовування. Адже по суті найкращий спосіб гарної лактації — це незаперечна впевненість мами в тому, що вона здатна годувати грудьми, і що це найкращий і природний варіант як для дитини, так і для неї самої.

Залишається сподіватися, що в майбутньому жінки не стануть вважати себе жертвами годування, а будуть в повній мірі насолоджуватися здоров’ям і радістю, які, як виявляється, задумані самою природою в нагороду за материнський труд.

Цікаві новини

Оставить комментарий

Ви повинні увійти щоб ​​залишити коментар.